Magnezyum: Vücutta bulunan temel minerallerden biri olan magnezyum, vücutta olan metabolik işlevlerin çoğunluğunda gerekli bir bileşendir. Sağlıklı bir yetişkinin bedeninde 20-28 gram magnezyum bulunmalıdır. Kemiklerin içindeki magnezyum bu oranın % 60 ını oluştururken, kalan miktar doku ve organların içinde olur. Kalp ve beyinde yoğun miktarda magnezyum bulunmaktadır.

Kalsiyum: İnsan vücudunda en fazla bulunan madensel madde kalsiyumdur. Organizmadaki kalsiyumun %99’u iskelet ve dişlerde bulunur. Geriye kalan %1’lik kısım da vücut sıvılarında ve diğer kısımlarda bulunur. Kalsiyum, vücut sıvılarının sağlık için önemli olan biyokimyasal çalışmalarını yapabilmelerini sağlar.

Sodyum: Kandaki yoğunluk seviyesi, böbrekler tarafından da kontrol altında tutulur. Böbreklerden süzülen sodyumun önemli bir kısmı geri emilir.

Aldosteron hormonu bu organizasyonu denetler. Bu hormonun yetersiz kaldığı durumlarda atılan sodyum geri alınamayacağı için vücuttaki seviyesi hızla düşer. Potasyumun durumu farklıdır. Bazı böbrek rahatsızlığı olan kimselerde potasyumun atımı hızlanır, sodyum atımı azalır, dokularda birikim başlar.

Potasyum: Potasyum, sodyumla beraber vücut sıvılarını kontrol eder. Bu iki madde arasındaki denge idrar yoluyla çıkarılarak böbrekler tarafından sağlanır. Organizmamıza gerekli potasyumun %90’ı yiyeceklerden temin edilerek hücrelerimizdeki görevlerini yerine getirir.

Tüm Markaların Filtre Değişimleri Yapılmaktadır.

2008 yılında faaliyete başlamış olan firmamız, alanında uzman kadrosu ve güncel teknolojik imkanlarımızla sektörün önde gelen su arıtma firmaları arasında yer almaktadır. Modern işletmecilik anlayışı içinde, hataları oluşmadan önleyerek, belirlenen özelliklerde ve zamanında üretimi gerçekleştirip, müşteriye zamanında teslim ederek, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak, firmamızın temel prensibidir.

İletişim Bilgilerimiz

   Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Caddesi Nekaş İş Merkezi

       No:17 D:512 Bahçelievler / İstanbul

 

   0212 603 50 77

 

   0549 870 26 87

 

   info@hanosel.com

   osman@hanosel.com

 

Harita